Aktuálně | O nás | Plemena | Naše nej | Bažantnice | Rocky Top | Kontakt | English

Molly de la Plaine Marat


bretaňský ohař bílo-oranžový
fena
nar. 24.01.2016
DKK: D
LOF 250268500985141
chovatel: Gilles Pasty,
1, Le Montimbert
23240 Priest La Plaine
Francie


Výstavy:
Duo CACIB Brno 2017 - V1 /Jacques Goubie, F/
Konopiště KV 2017 - V1, CAJC /Ing. Leoš Jančík/
VSV 2018 Předhradí: V1, CAC, VSV, BOS (Ahrens, A)


Zkoušky:
T.A.N. Brod nad Dyjí 2017 /Karel Šebesta/
Pohár Sv. Huberta 2018 VI. pořadí
->> RODOKMEN


Molly je nový přírůstek do našeho chovu, je to fenka dovezená od velmi úspěšného chovatele z Francie. Původní můj záměr byl nakrýt v této chovatelské stanici svoji chovnou fenu Therese velice kvalitním plemeníkem Aldo Des Sources Claires. Ale z krytí se žádná štěňátka nenarodila a pan chovatel mi nabídl možnost, abych si za obnos, který jsem dala za neúspěšné krytí, vybrala z jeho chovu fenku. A tak se Molly dostala k nám. Není sice dcerou mého vytouženého Alda, ale je to dokonale standardu odpovídající jedinec. A to nejen exteriérem, ale i povahou. Bretoňák, jak má být. Temperament je neskutečný, přitom je poslušná, stoprocentně aportuje zvěř a od 10 měsíců je používána při honech na dohledávku. Má i dokonalý, pracovním standardem požadovaný pohyb. Když tyto řádky píši, blíží se Molly její první narozeniny, uvidíme, jaké další informace o ní budu moci napsat příště.

Leden 2018:
Molly už má za sebou dvě lovecké sezóny v bažantnici, osvědčila se jako vysoce vlohová fena pro praktický lov. Výstavy absolvovala dvě, pochopitelně vzhledem k jejímu bezchybnému exteriéru získala ocenění "výborná" od francouzského rozhodčího pana Goubie i od českého rozhodčího pana Ing. Jančíka.
Jediný kaz na bezchybném zvířeti je trojková dysplazie. Při kontrole původu ale je zřejmé, že všichni předkové byli buď zcela čistí, nebo nanejvýš jedničkoví. Proč tedy výsledek takového stupně, je mi záhadou. Nevylučuju možnost, že v tom hraje roli její pro Bretona naprosto korektní utváření zádi, tolik nepodobné ostatním plemenům, na které ovšem šablony, používané v ČR nejsou stavěné. No, a tak nám nezbývá, než použít k připařování psy, kteří mají výsledek A. Naštěstí už jich je v našem seznamu dost, a kvalitních! Díky za to.

Březen 2020: V roce 2019 mne manžel přesvědčil, že ke zdárnému zvládání odchovů nemám už zdraví. Tak jsem se rozhodla prodat Molly mladému myslivci, zapálenému chovateli. Choval různá domácí zvířata, proč by to nemohl zkusit i s odchovem psů? A povedlo se! Molly vrhla v říjnu 2019 pěkný vrh bílooranžových štěňat, z michž jedno, Harricane, podomácku nazvanou Matylda, jsem si zase přivezla domů. Možná, že to nebyl dobrý nápad. Mýma i manželovýma rukama prošlo hodně bretoňáků, ale takové "éro", jako je Matylda, jsme ještě neměli. Dva důchodci na konci sil - a taková divoška! Uvidíme, jak to dopadne.
© fefi design 2007